Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 259 0

Aktüerlik Sınavları İlanı….

Paylaş:

Aktüerlik Sınavları İlanı….

  • İlan No: ILN01304724
  • Şehir: İSTANBUL
  • İlçe: Beşiktaş
  • İlan Türü: PERSONEL ALIMI
  • İlgili Yönetmelik: Aktüerler Yönetmeliği

SİGORTACILIK VE ÖZEL EMEKLİLİK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU


2021 YILI AKTÜERLİK SINAVLARI İLANI

15/08/2007 tarihli ve 26614 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak 01/01/2008 tarihinde yürürlüğe giren Aktüerler Yönetmeliği, birinci, ikinci ve üçüncü seviye sınavlarının bir takvim yılında en az bir kez açılmasına hükmetmektedir.

Bu kapsamda, aktüerlik birinci, ikinci ve üçüncü seviye sınavları, Ankara ve İstanbul’da, dördüncü seviye sınavları ise sadece İstanbul’da aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

Birinci, İkinci ve Üçüncü Seviye Sınavlarına, yurt içinde veya dışında bir yüksek öğretim kurumuna lisans derecesi almak üzere devam edenler veya bu yüksek öğretim kurumlarından mezun olarak lisans derecesi almış olanlar başvurabilecektir.

Sınav sonuçlarının geçerli olabilmesi için yurtdışında öğrenim görenlerden, Yüksek Öğretim Kurumu’ndan alınacak denklik belgesi talep edilecektir. Dördüncü Seviye Sınavlarına, Uluslararası kabul görmüş sınavlar veya usullerle aktüer unvanını alanlar başvurabilecektir. 

            Sınavlar hakkında daha ayrıntılı bilgi, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Türkiye Sigorta Birliği (www.tsb.org.tr), Aktüerler Derneği (www.aktuerlerdernegi.org) ve Sigortacılık Eğitim Merkezi (www.segem.org.tr) internet sayfalarında yayımlanan “2021 Yılı Aktüerlik Sınavları Başvuru ve Uygulama Kılavuzu” ve “2021 Yılı Aktüerlik Sınavları Kapsamı” adlı dokümanlardan edinilebilir.

            Kamuoyuna duyurulur.           

İlginizi Çekebilir:  İlginizi Çekebilir:  Lütfen Tıklayınız….Lütfen Tıklayınız….

İlginizi Çekebilir: Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Giriş Sınavı …Lütfen Tıklayınız….


Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir