Tayvanlıların Türkiye’ye Deprem Vefası

✔ Tayvanlıların Türkiye’ye Deprem Vefası

Tayvanlılar, 1999’da Tayvan’da yaşanan 7,7 büyüklüğündeki yıkıcı depreme yardım gönderen Türkiye’yi unutmadı. Tayvan halkı, Elazığ depreminin yaralarını sarmak için ilk saatten bu yana çalışan Türk Kızılay’a bir nebze de olsa katkı sağlamak için bağışta bulundu.

 
Elazığ’da meydana gelen ve birçok ilde hissedilen depremin şiddeti tüm dünyada yankı buldu.

Türkiye’nin dört bir yanından Elazığ ve Malatya başta olmak üzere depremin hissedildiği illere yardım gönderilirken dünyanın farklı noktalarında da sosyal medya aracılığıyla depremin haberini alan yardımseverler aralarında Türk Kızılay’ın da bulunduğu birçok kuruluşa bağışta bulunuyor.

En çok bağış yapan dünya vatandaşlarının başında ise şu ana kadar 61.192 lira nakdi bağışta bulunan Tayvanlılar geliyor.

Türkiye’nin yardımlarını unutmadık

21 Eylül 1999’da Tayvan’ın başkenti Taipei’e 150 km. uzaklıkta meydana gelen, 2400 kişinin öldüğü, on binlerce kişinin yaralandığı ve yüz binin üstünde kişinin de evsiz kaldığı 7,7 büyüklüğündeki depremde yardıma ilk Türkiye’nin geldiğini belirten Tayvan Dışişleri Bakanı Joseph Wu, “Tayvan halkı olarak Türkiye’nin yardımlarını hiçbir zaman unutmadık. Sosyal medyadaki paylaşımlardan hareketle, birçok insan 1999’da Türkiye’nin yardımlarına olan minnettarlığını göstermek için Türkiye’deki yardım kuruluşlarına bağışta bulundu” dedi. Wu, depremde hayatını kaybedenler için üzüntüsünü dile getirirken geride kalanlara da başsağlığında bulundu.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı test-yemek-aof-aof-2-1.png

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok