Reklam Alanı
Reklam Alanı

Kadastro Harita ve Bilgilerinin Güncellenmesi Hizmeti İhalesi

Paylaş:

✔ Kadastro Harita ve Bilgilerinin Güncellenmesi Hizmeti İhalesi

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankasından, Tapu ve Kadastro Modernizasyon Ek Finansman (TKMP-EF) Projesinin finansmanı için bir kredi aldı. Bu kredinin bir bölümü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştireceği Kadastro Harita ve Bilgilerinin Güncellenmesi İşi sözleşmeleri kapsamında yapılacak ödemeler için kullanılacak.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, ilgilenen firmaları ilanda detayları verilen güncelleme uygulama alanlarında “Kadastro Harita ve Bilgilerinin Güncellenmesi Grup-9” işlerinin gerçekleştirilmesi için Dünya Bankası satın alma esas ve usulleri doğrultusunda, Ulusal Rekabetçi İhale (National Competitive Bidding – NCB) yöntemiyle kapalı zarf teklif vermeye davet ediyor. Detaylı bilgiler;

İlan Bilgileri

  • İlan Sahibi: TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KADASTRO DAİRESİ BAŞKANLIĞI  
  • İlan Numarası: ILN01344668
  • Şehir: ANKARA
  • İlçe: Çankaya
  • İlan Türü: İHALE
  • İhale Usulü: İstisna ve Kapsam Dışı İhaleler
  • İhale Türü: Kiralama ve Hizmet Alımı
  • İhale ve Teklif Açma Tarihi: 04.05.2021
  • Niteliği, Türü ve Miktarı: Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası’ndan, Tapu ve Kadastro Modernizasyon Ek Finansman (TKMP-EF) Projesi’nin finansmanı için bir kredi almış olup bu kredinin bir bölümünün Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştireceği Kadastro Harita ve Bilgilerinin Güncellenmesi İşi sözleşmeleri kapsamında yapılacak ödemeler için kullanılmasını öngörmektedir.
  • İhalenin Yapılacağı Yer / Başvuru Adresi: Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM ) Ana Bina, Zemin Kat, Z–08 numaralı oda, Dikmen Caddesi No:: 14 (Genel Evrak) 06100 Bakanlıklar – ANKARA / TÜRKİYE

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden,
İHALEYE DAVET (İLAN)

TAPU VE KADASTRO MODERNİZASYON PROJESİ
EK FİNANSMANI (TKMP-EF) Kapsamında Yapılacak
Kadastro Harita ve Bilgilerinin Güncellenmesi İşi

Grup-9
IBRD Kredi No: 8541-TR

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası’ndan, Tapu ve Kadastro Modernizasyon Ek Finansman (TKMP-EF) Projesi’nin finansmanı için bir kredi almış olup bu kredinin bir bölümünün Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştireceği Kadastro Harita ve Bilgilerinin Güncellenmesi İşi sözleşmeleri kapsamında yapılacak ödemeler için kullanılmasını öngörmektedir.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, ilgilenen firmaları aşağıda detayları verilen güncelleme uygulama alanlarında “Kadastro Harita ve Bilgilerinin Güncellenmesi Grup-9” işlerinin gerçekleştirilmesi için Dünya Bankası satın alma esas ve usulleri doğrultusunda, Ulusal Rekabetçi İhale (National Competitive Bidding – NCB) yöntemiyle kapalı zarf teklif vermeye davet etmektedir.

Bahsi geçen işler 19 ihale paketi olarak yapılacaktır. Güncelleme uygulama alanı bilgileri şartname ekinde verilecektir.

İhale Paketi NoSözleşme Referans NoYerToplam
Birim Sayısı
1-41CNR-ORTÇankırı ili Orta, Çerkeş, Atkaracalar ve Kurşunlu ilçeleri47
1-42KRK-DLCKırıkkale ili Delice, Sulakyurt, Karakeçili, Balışeyh, Keskin ve Çelebi ilçeleri39
3-18IZM-TREİzmir ili Bayındır, Selçuk ve Tire ilçeleri52
3-19AYD-YPZAydın ili Bozdoğan, Buharkent, Kuyucak, Nazilli, Sultanhisar ve Yenipazar ilçeleri38
4-22BRS-KLSBursa ili Keles, Kestel, Osmangazi, Nilüfer ve Mudanya ilçeleri45
5-21KRM-MRK VKaraman ili Merkez ilçesi25
6-22ANT-KRTAntalya ili Korkuteli ilçesi20
8-19ERZ-AZYErzurum ili Çat, Aşkale, Aziziye, Yakutiye, Palandöken, Pasinler, Horasan, Narman, Şenkaya, Hınıs, Karaçoban, Tekman, Karayazı, Tortum, Uzundere ve  Köprüköy ilçeleri81
8-20KRS-MRK IIKars ili Akkaya, Arpaçay, Susuz, Merkez ve Selim ilçeleri34
10-32SNP-GRZ IISinop ili Gerze, Dikmen, Ayancık ve Türkeli ilçeleri31
13-10GZN-NZPGaziantep ili Nizip ve Karkamış ilçeleri43
13-11KHM-ELB IIKahramanmaraş ili Elbistan, Ekinözü, Göksun, Türkoğlu ve Afşin ilçeleri44
14-6TKD-MLK IITekirdağ ili Hayrabolu ve Malkara ilçeleri53
16-10TNC-MZGTunceli Merkez, Mazgirt ve Pertek ilçeleri86
17-20KTH-GDZKütahya ili Aslanhapa, Dumlupınar, Gediz ve Simav ilçeleri40
17-21BLC-SGTBilecik ili Bozhüyük, Gölpazarı, Merkez, Osmaneli ve Söğüt ilçeleri15
18-17DNZ-SRYDenizli ili Acıpayam, Babadağ, Honaz, Kale, Pamukkale, Sarayköy ve Tavas ilçeleri56
22-18YZG-MRK IIYozgat ili Merkez, Şefaatli, Yenifakılı ve Yerköy ilçeleri37
22-19YZG-AKD IIYozgat ili Akdağmadeni, Aydıncık, Çekerek, Kadışehri ve Saraykent ilçeleri.41

Bahsi geçen işler ile ilgili her bir ihale paketi için belirlenen asgari yeterlilik şartları, teklif verme koşulları ve ihale dokümanının temini için bilgilere  www.tkgm.gov.tr adresinde “ ‘ihaleler’ dosyasından” ulaşılabilir.

Bu ilan www.tkgm.gov.tr adresinde verilen ilan detayları ile birlikte bir bütün olarak değerlendirilmelidir.

İhale Dokümanı, 770,00 TL (YediyüzyetmişTürkLirası) bedelin Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü ’nün Ziraat Bankası Bakanlıklar Ankara Kamu Kurumsal Şubesindeki TR 7100 0100 1745 0703 8550 5219 nolu Türk Lirası hesabına yatırılması karşılığında aşağıda verilen adresten temin edilebilecek olup, ilgilenen teklif sahipleri ihtiyaç duydukları ilave bilgileri aynı adresten temin edebilirler veya ihale dokümanlarını görebilirler.

Dokümanları almak için yatırılan bedel hiçbir nedenle iade edilmeyecektir.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM ) Ana Bina, Üçüncü Kat, 317 numaralı oda, Dikmen Caddesi No:14 06100 Bakanlıklar – ANKARA / TÜRKİYE Tel: +90 312 551 41 27 Fax: +90 312 551 20 49

Teklifler, Teklif açılış tarihi olan 04/05/2021 den itibaren 90 takvim günü süreyle geçerli olacaktır.

Teklifler Türk lirası cinsinden verilecek olup, Teklif Bedelinin en az %2 oranındaki bir geçici teminatla birlikte aşağıda verilen adrese 04/05/2021 Salı günü, saat 10:00 ’a kadar teslim edilmelidir.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM ) Ana Bina, Zemin Kat, Z–08 numaralı oda, Dikmen Caddesi No: 14 (Genel Evrak) 06100 Bakanlıklar – ANKARA / TÜRKİYE

Teklifler, teklif sahiplerinin temsilcilerinden hazır bulunanların önünde aynı gün ve aşağıdaki adreste saat 10:30 ’ da açılacaktır.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM ) Ana Bina, Zemin Kat, Z–58 numaralı oda, Dikmen Caddesi No: 14 06100 Bakanlıklar – ANKARA / TÜRKİYE

Geç verilen teklifler kabul edilmeyecek ve açılmadan iade edilecektir.

TAPUDA SAHTECİLİĞİN ÖNÜNE ELEKTRONİK KİMLİK DOĞRULAMA SİSTEMİYLE GEÇİLECEK

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı: “İçişleri Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler çerçevesinde pilot uygulama başlattık. Ankara’da Yenimahalle Tapu ve Kadastro Müdürlüğümüz ile Çankaya Tapu Müdürlüğümüzde şu anda pilot uygulama devam ediyor.”
Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, tapuda sahteciliğin önüne daha hızlı geçebilmek için Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi’nin (EKDS) pilot uygulamasına başladıklarını bildirdi.

Adlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi’nin (EKDS) İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve Türkiye’de yeni kullanılmaya başlanan bir sistem olduğunu söyledi.

Kimlik doğrulamanın tapuda sahteciliğin önüne geçmek için çok önemli olduğunu ve bu konuda Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi’nden önce de Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile çalıştıklarını belirten Adlı, vatandaşların T.C. Kimlik Numarasını Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün sistemine girip kimlik bilgilerini alarak doğrulama yaptıklarını anlattı.

Vekaletlerin doğrulanması işlemi Türkiye Noterler Birliği üzerinden gerçekleştirdiklerini dile getiren Adlı, Ticaret Bakanlığı üzerinden de ilgili kişinin şirket temsilcisi olup olmadığını doğruladıklarını aktardı.


Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün bu tip birçok uygulaması olduğunu ve başarılı bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Adlı, şunları kaydetti:
“İçişleri Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler çerçevesinde pilot uygulama başlattık. Ankara’da Yenimahalle Tapu ve Kadastro Müdürlüğümüz ile Çankaya Tapu Müdürlüğümüzde şu anda pilot uygulama devam ediyor. Yeni kimlik kartlarımızda biyometrik vesikalık fotoğraf, parmak izimiz ve özel bir takım kişisel bilgiler var. Müdürlüğümüze gelen vatandaşlar, yeni kimlik kartlarını POS cihazı şeklindeki Kimlik Doğrulama Sistemine takıyor, parmak izini de alıyoruz ve otomatik olarak nüfustaki veri tabanına giriliyor. İşlem yapmak isteyen vatandaşın bilgileri sistemdeki verilerle karşılaştırılıyor. İşlem yapmak isteyen kişinin doğru kişi olup olmadığı sistemden teyit ediliyor. Doğrulanmış bilgilerin bize gelmesiyle tapuda sahteciliklerin önüne artık daha hızlı geçebileceğiz.” ifadelerini kullandı.
 


Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir