Trabzon Sahil Yolu 22 Adet Köprülü Kavşakla Geçiliyor

✔ Trabzon Sahil Yolu 22 Adet Köprülü Kavşakla Geçiliyor

Trabzon şehir geçişi ile Karadeniz Sahil Yolu trafiğini birbirinden ayıracak ve transit trafiğin hızlı bir şekilde akışını sağlayacak Kanuni Bulvarı toplam 28 kilometre uzunluğunda bir proje.

Şehri güneyden kuşaklayan bu projede şehir içindeki yerleşim alanlarına bağlantıyı sağlayacak 22 köprülü kavşak yapılıyor. Ayrıca proje güzergahında 8 çift tüp tünel var.

Trabzon Sahil Yolu / Köprülü Kavşak

Bakan Turhan, bunların toplam uzunluğunun 6 bin 800 metre olduğunu ifade ederek, ayrıca tek tüp olarak da 441 metre uzunluğunda bir tüneli bünyesinde barındırdığını kaydetti.

Kanuni Bulvarı’nın şehir içerisinde yoğunlaşan ana arterlerdeki trafiği rahat bir şekilde sağlayarak önemli bir görev ifa edeceğine dikkati çeken Turhan, “Bugüne kadar toplam 5 kilometre uzunluğundaki sahil Yıldızlı kavşağı ve Akyazı bölgesindeki kısımlar hizmete açılmıştı. İnşallah mart ayı içerisinde de Erdoğdu kavşağına kadar 2 kilometrelik kesimi de tamamlamış, hizmete açmış olacağız.” dedi.

Sahil yolundaki transit trafik de rahatlatmış olacak

Karadeniz Sahil Yolu’nun Akyazı Kavşağı’ndan başlayarak Trabzon-Gümüşhane yolunun Çağlayan Kavşağında son bulacak olan 28 km’lik Kanuni Bulvarı’nın inşaatı 2,5 milyarı bulan maliyeti ile Türkiye’nin en maliyetli şehir içi yol inşaatları arasında gösteriliyor.

Karşıyaka viyadüğü de tamamlandığında, şehir içerisindeki ulaşımın daha rahat olacak. Bu viyadük ve tünellerle hızlı ve kolay ulaşımın sağlanmasının yanı sıra sahil yolundaki transit trafik de rahatlatmış olacak.

Bakan Turhan, projenin esas amaçlarından birinin de özellikle Karadeniz Sahil Yolu’nun Trabzon şehir geçişindeki bölümünü rahatlatmak olduğunu ifade etti.

Erdoğdu kavşağının devamında Boztepe tüneli ve Bahçecik tünelinin de içinde bulunduğu 5 kilometrelik kesimi Çukurçayır kavşağına kadar açmayı hedeflediklerini ifade eden Turhan, bunun özellikle Trabzon’un yeni yerleşim bölgelerindeki yaşayanların şehir içerisindeki eğitim, sağlık, kültür, ticaret merkezlerine daha kolay ve rahat ulaşımını, aynı zamanda şehirde yaşayan insanların sahil yoluna ilave trafik yükü getirmeden Erzurum – Maçka istikametine gitmesini sağlayacağını kaydetti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı test-yemek-aof-aof.png

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok