Kanal İstanbul Bölgede Arsa Fiyatlarını Uçurdu!

✔ Kanal İstanbul Bölgede Arsa Fiyatlarını Uçurdu!

Güncel: 16.01.2020

Kanal İstanbul projesinin yapılması kamuoyunda halen tartışılmaya devam etmesine rağmen, bölgede arsa fiyatları yükselişe geçti. Projenin duyurulmasıyla birlikte arsa fiyatlarında % 30-40 oranında şok artışlar yaşandı. Arsa satın alan ve elinde arsası olanlar, arsa satışlarını beklemeye aldılar. Kimse elindeki arsaları satmak istemiyor.

Kanal İstanbul projesinin en önemli kısımlarından olan Küçükçekmece gölü ile Sazlıdere Barajı arasındaki güzergah yakınlarında arsa fiyatları ciddi boyutta yükseldi. Başakşehir civarlarındaki vatandaşlar ise Kanal İstanbul’un yapılmasını bekliyor. Güzergahta bazı yerlerinde gecekondu ve tapusu olmayan evler bulunuyor.

Arsa satın alan vatandaşlar ise Kanal İstanbul Projesinin yapıldıktan sonra arsalarını satmayı bekliyor. Küçükçekmece gölü bitimi ile Sazlıdere Barajı arasındaki yaklaşık 6 kilometre olan kısmı projenin en önemli kısımlarından. Kanalın geçeceği güzergahta tır garajları, gecekondular bulunurken bir çok alanda sazlıkların içerisinde yer alıyor.

Kanal İstanbul

“ARSA FİYATLARINDA ANİDEN YÜKSELME OLDU”

Bölgedeki emlakçılar, arsa fiyatlarında çok gelişme olduğunu ve arsaların metre karesi ilk etepta 1000 liradan 1300 liraya çıktığını anlatıyorlar. Kanal İstanbul projesi ilk çıktığı günlerde, arsa fiyatları aniden daha çok yükselme gösterdi ancak sonrasında düştü. Bu arada vatandaşların bütçesine göre bölgede yatırım amaçlı arsa aradığı biliniyor.

Kanal İstanbul Projesinin toplam uzunluğu 40- 45 kilometre olması bekleniyor. İstanbul Boğazından geçen tankerlerin oluşturduğu riskin, proje sayesinde ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı test-yemek-aof-aof-2-1.png

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok