Reklam Alanı
Reklam Alanı
Ekonomi 257 0

Sakarya Adapazarı’nda 445 Konutun Hak Sahipleri Bugün Belirleniyor…

Paylaş:

Sakarya Adapazarı’nda 445 Konutun Hak Sahipleri Bugün Belirleniyor…

Sakarya Adapazarı’nda toplam 445 konutun hak sahiplerini belirlemek için kura çekilişi bugün yapılıyor. 11 Mart 2020 çarşamba günü de Kocaeli İzmit ilçesinde 1250 konut için saat 10:00’da Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonunda hak sahiplerini belirlemek için kura çekilişi yapılarak hak sahiplerinin belirlenmesine devam edilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) 81 ilde yapacağı sosyal konutlar için “Hak Sahipliği Belirleme Kura Takvimi”  daha önce açıklanmıştı. Her il için farklı tarihlerde çekilecek kuraların ilki 24 şubat 2020 günü İzmir Karabağlar ilçesinde yapılmış ve dünde Bursa’nın Yıldırım İlçesinde çekilişe devam edilmişti. Diğer illerin kura çekimine Haziran ayı sonuna kadar yapılmasına devam edilecek.

Sakarya Adapazarı’nda yapılacak olan konutlar yatay mimari anlayışıyla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun inşa edilecek. İnşa edilecek toplam 445 adet konutun 312 adedi 2+1 ve 133 adedi 3+1 olarak projelendirildi.

11 mart 2020 çarşamba günü de yine Kocaeli İzmit ilçesinde yapılacak olan toplam 1250 konut için kura çekilişi yapılarak hak sahiplerinin belirlenmesine devam edilecek.

Doğal afetlere dayanıklı, çağdaş yaşamla uyumlu, altyapısı, üst yapısı ve cepheleri ile mevcut kent dokusuyla bütünleşen konutlar, yerel mimariyi yansıtacak.

Aile, komşuluk ve mahalle kültürünü yaşatacak proje ile vatandaşların tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir yaşam alanı oluşacak.


Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir