Reklam Alanı
Reklam Alanı
Faydalı Bilgiler 330 0

Arı Sütü Nedir? Nasıl Tüketebilirsiniz?

Paylaş:

✔ Arı Sütü Nedir? Nasıl Tüketebilirsiniz?

🐝 Arı sütü, arıların ürettiği besin değeri yüksek, tamamen doğal bir ürünüdür.

🐝 Arılar için bir tür anne sütü olarak da düşünülebilir. Kraliçe arı için önemli bir besin kaynağı olan arı sütü, insanlar için de oldukça faydalı bir besindir.

✔ Arı Sütü

🐝 Arı sütü, arıların çene üstü bezlerinden salgılanan; çiçek polenleri, bal özü ve arıların enzimlerinden oluşan bir besindir. Arılar bu ürünü, yavru arıları beslemek için salgılarlar.

🐝 Arı sütü aynı zamanda kovandaki kraliçe arının da temel besin maddesidir. Diğer arılar yalnızca henüz yavruyken ilk üç gün boyunca arı sütü ile beslenirken, kraliçe arı ömrü boyunca bu besini alır.

🐝 Bu yüzden kovandaki işçi arılar ortalama 45 gün yaşarken, onlardan 2 kat daha fazla gelişen kraliçe arı 5-7 yıl arası yaşayabilmekte, ağırlığının iki katı yumurta yumurtlayabilecek kapasiteye ulaşabilmektedir.

✔ Arı Sütünü Nasıl Tüketebilirsiniz?

🐝 İçeriğinde B ailesi vitaminlerinin yanı sıra demir, kalsiyum, bakır, fosfor, potasyum gibi bileşenler de bulunan arı sütü, bir gıda olarak çocuk, genç ya da yaşlı herkes tarafından tüketilebilir.

🐝 Arı sütünü doğrudan veya ballı karışımlar halinde veya liyofilize edilmiş toz formunu tablet halinde tüketebilirsiniz.

🐝 Ballı karışımlar için günde 1 tatlı kaşığı, doğrudan tüketimi için de yarım çay kaşığı yeterlidir. 


Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir