100 Bin Sosyal Konutun Kuraları İzmir Karabağlar İle Başladı

✔ 100 Bin Sosyal Konutun Kuraları İzmir Karabağlar İle Başladı

Güncel: 24.02.2020

100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi’nin kuraları İzmir Karabağlar ile başladı. İlk kura çekimleri İzmir Karabağlar’da inşa edilecek 750 konut için yapıldı.    

TOKİ / İzmir – Karabağlar

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi için 16 Aralık 2019- 15 Ocak 2020 tarihleri arasında başvurular alınmıştı.

TOKİ / İzmir – Karabağlar

Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutlara Türkiye genelinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Başvuruların e-Devlet üzerinden ve belirlenen bankaların yetkili şubeleri aracılığıyla kabul edildiği kampanyaya toplam 1 milyon 211 bin 518 başvuru yapıldı.

TOKİ / İzmir – Karabağlar

İzmir Karabağlar’da talep toplanan 750 konuta 30 bin 187 başvuru yapıldı.

TOKİ / İzmir – Karabağlar

Kura töreni 24 Ocak 2020, Pazartesi günü İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

TOKİ / İzmir – Karabağlar

Kurada isimlerinin okunduğunu duyan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Yıllardır ev sahibi olma hayaliyle yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, hayallerinin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

TOKİ / İzmir – Karabağlar

Ayrıca, İzmir’de talep toplanan Seferihisar projesinde 25 Şubat, Aliağa 26 Şubat ve Kemalpaşa ilçesinde ise 27 Şubat tarihinde kuralar gerçekleştirilecek.

TOKİ / İzmir – Karabağlar

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok