Reklam Alanı
Reklam Alanı
Ekonomi 263 0

Bugün, Kocaeli İzmit ilçesinde İnşa Edilecek 1250 Konutun Hak Sahipleri Kurayla Belirlendi….

Paylaş:

Güncel: 11.03.2020

Bugün, Kocaeli İzmit ilçesinde İnşa Edilecek 1250 Konutun Hak Sahipleri Kurayla Belirlendi….

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından dar gelirli vatandaşlara yönelik yürütülen proje kapsamında Kocaeli İzmit ilçesinde inşa edilecek 1250 konutun hak sahipleri bugün kurayla belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonu ile Hazine ve Maliye Bakanlığının desteğiyle gerçekleştirilen “100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” kapsamında inşa edilecek konutlar için ŞEHİT POLİS RECEP TOPALOĞLU Spor Salonunda kura çekim töreni düzenlendi.

Kocaeli İzmit ilçesinde inşa edilecek 1250 konut için kura çekilişinde evler sahiplerini bulurken, kurada ismi çıkan vatandaşlar mutluluktan gözyaşlarına hakim olamadılar.

Bugün saat 10.00’de başlayan ve TOKİ’nin sosyal medya hesapları ve resmi internet hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekilişi için binlerce vatandaş spor salonunda yerini alarak merakla sonuçları beklemeye başladı.

Bin 250 konut için başvuru yapan 17 bin 797 kişinin ve ailelerinin heyecanı kura çekiminin başlaması ile başladı. Yapılan kurada isimleri okunan vatandaşlar gözyaşlarına boğuldu. TOKİ’nin şanslı vatandaşları, heyecanlarını yanlarında bulunan ve cep telefonları ile aradıkları yakınları ile paylaştı.

Proje kapsamında hak sahipleri için konutların 875 adedi 2+1 ve 375 adedi 3+1 olarak inşa edilerek hak sahiplerine teslim edilecek. Talep toplanan 1250 konuta, toplam 17 bin 797 başvuru yapılmıştı.

Yarın 12.03.2020 perşembe günü, saat: 11:00’de Kocaeli Gebze ilçesinde inşa edilecek toplu konut projesi kapsamında toplam 250 konutun hak sahiplerini belirlemek için kura çekilişi yapılacak. Kura çekilişleri Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi salonunda yapılacak.


Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir