Reklam Alanı
Reklam Alanı
Ekonomi 427 0

Sosyal Konutlar İçin Bugün Kocaeli Gebze İlçesinde Kura Çekilişi Yapılıyor…

Paylaş:

Sosyal Konutlar İçin Bugün Kocaeli Gebze İlçesinde Kura Çekilişi Yapılıyor…

Kocaeli Gebze ilçesinde toplam 250 konutun hak sahiplerini belirlemek için kura çekilişi 12.03.2020 bugün saat: 11:00’de yapılıyor. 13 Mart 2020 cuma günü de Kocaeli Körfez ilçesinde 1500 konut için saat 10:00’da ve 13:00’de Derince Spor Salonunda hak sahiplerini belirlemek için kura çekilişi yapılarak hak sahiplerinin belirlenmesine devam edilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) 81 ilde yapacağı sosyal konutlar için “Hak Sahipliği Belirleme Kura Takvimi”  daha önce açıklanmıştı. Her il için farklı tarihlerde çekilecek kuraların ilki 24 şubat 2020 günü İzmir Karabağlar ilçesinde yapılmış ve dünde Sakarya İli Adapazarı İlçesinde çekilişlere devam edilmişti. Diğer illerin kura çekimine Haziran ayı sonuna kadar yapılmasına devam edilecek.

Kocaeli körfez’de yapılacak olan konutlar yatay mimari anlayışıyla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun inşa edilecek. İnşa edilecek toplam 250 adet konutun 175 adedi 2+1 ve 75 adedi ise 3+1 olarak projelendirildi.

Yarın, 13 mart 2020 cuma günü de Kocaeli Körfez ilçesinde yapılacak olan toplam 1500 konut için kura çekilişi yapılarak hak sahiplerinin belirlenmesine devam edilecek.

Doğal afetlere dayanıklı, çağdaş yaşamla uyumlu, altyapısı, üst yapısı ve cepheleri ile mevcut kent dokusuyla bütünleşen konutlar, yerel mimariyi yansıtacak.

Aile, komşuluk ve mahalle kültürünü yaşatacak proje ile vatandaşların tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir yaşam alanı oluşacak.


Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir