Reklam Alanı
Reklam Alanı
Kamu Personel Alımları 183 0

Adalet Bakanlığı 10 Avukat Alımı….

Paylaş:

Adalet Bakanlığı 10 Avukat Alımı….

İlan Bilgileri

  • İlan No: DPB841378
  • Şehir: ANKARA
  • İlan Türü: PERSONEL ALIMI
  • Resmi Gazete Yayım Tarihi: 30.12.2020
  • Eleman Sayısı: 10
  • Aranılan Nitelik ve Unvan: Avukat
  • Başvuru Süresi: 11.01.2021  –  25.01.2021  tarihleri  arasında  saat  23:59:59’a  kadar,

AVUKAT ALIM İLANI

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil  Yönetmeliği  hükümleri  doğrultusunda, 2020-KPSS  (B grubu) puan sırasına  konulmak    kaydıyla, Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucuna göre Bakanlık Merkez Teşkilatında çalıştırılmak üzere 10 avukat kadrosuna açıktan atama yapılacaktır.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan, ilan edilen kadro sayısının 3 katı kadar aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. KPSS  puanı  ile  sözlü  sınavda  alınan puanın  aritmetik ortalamasına  göre  en  yüksek puandan başlanarak sıralama yapılması suretiyle ilan edilen kadro sayısı kadar atama yapılacaktır.

I) Başvuru Şartları

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2-  Hukuk  fakültesinden ya da buna  denkliği  Yükseköğretim  Kurulu  tarafından  kabul edilmiş yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

3- Başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatına sahip olmak,

4- 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,

5-  Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş  olmak,  askerlik  çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini  yapmış  yahut  ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

II) Başvuru Tarihi, Şekli ve İstenilen Belgeler

Adaylar  başvurularını  11.01.2021  –  25.01.2021  tarihleri  arasında  saat  23:59:59’a  kadar https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden   e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların  istenilen belgeleri sisteme eksiksiz ve tek tek yüklemek  suretiyle  başvuru işlemini tamamlaması  gerekmektedir. Yüklenen  belgelerdeki  yanlışlıklar ile eksik  belgelerden adaylar sorumludur.
Adayların öğrenim bilgileri  ilgili web  servisleri aracılığı ile alınacaktır.  Öğrenim bilgisi alınamayan veya hatalı görünen adayların ilgili kutucuğu işaretleyip öğrenim belgelerini (PDF ya da JPEG) formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Adayların 2020  KPSS  puanları ilgili web servisleri aracılığı  ile  alınacaktır. Adayların askerlik bilgileri e-Devlet üzerinden alınacaktır.

Adayların avukatlık ruhsatının  baro  veya  noterden onaylı örneğini,  detaylı  özgeçmişini, fotoğrafını (JPG, JPEG formatında) ve sağlık açısından engeli bulunmadığına dair yazılı beyanını (Ek-1 Beyan örneği) sisteme yüklemesi gerekecektir.

Adayların başvuru işlemi  tamamlandıktan sonra “Başvurularım”     ekranından başvurularının  tamamlanıp  tamamlanmadığını  kontrol  etmeleri  gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru   Tamamlandı”   ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır.

III) Sözlü Sınav Yeri ve Tarihi

Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Bakanlığımız internet sitesinde (www.adalet.gov.tr) ilan edilecektir.

IV) Sözlü Sınavın Konuları

Atama yapılacak kadronun gerektirdiği meslekî bilgi 40, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 20, Genel kültür 20, Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20, puan olmak üzere; toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

Adayın alınacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; alınacağı kadronun gerektirdiği  teknik bilgiye  ilişkin konuların   bir   veya  birkaçından   soru sorulacaktır.

Adayların  sözlü sınavda başarılı sayılabilmeleri  için  100  tam  puan  üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

V) Nihai Başarı Listesi ve Sınav Sonuçlarının Duyurulması

Nihai  başarı  listesi;  adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları  puanların  aritmetik ortalamasına göre yapılacak olup, başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilanda belirtilen kadro sayısı kadar aday atanmaya hak kazanacaktır.

Sınav sonuçları, atanmaya hak kazananlar ile atama sırasında   istenilecek belgeler Bakanlığımız internet sitesinde (www.adalet.gov.tr) ilan edilecektir.

ÖNEMLİ NOT

Bu sınavın başvurudan işe alınmaya kadar tüm aşamalarında   adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar Bakanlığımızın internet sitesinde ilan yoluyla yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

EK: 1-Beyan Örneği (İnternet sitemizde yer almaktadır.)


Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir