İstanbul Ayvansaray Üniversitesi 28 Öğretim Üyesi Alıyor

✔ İstanbul Ayvansaray Üniversitesi 28 Öğretim Üyesi Alıyor

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin ilanda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”  ve  “İstanbul  Ayvansaray  Üniversitesi  Akademik  Yükseltme  ve  Atama  Esasları”  uyarınca  aylık  ve  özlük  hakları  yönünden  4857  sayılı  İş Kanunu hükümlerine tabi tam zamanlı öğretim üyesi alınacak.

Öğretim üyesi alımlarından aranan özel/genel şartlar, başvuru tarihi, yeri, şekli ve diğer ayrıntılar;

İlan Bilgileri

  • İlan Sahibi: İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 
  • İlan Numarası: YOK842371
  • Şehir: İSTANBUL
  • İlan Türü: PERSONEL ALIMI
  • Resmi Gazete Yayım Tarihi: 12.04.2021
  • Eleman Sayısı: 28
  • Aranılan Nitelik ve Unvan: Profesör, Doçent, Dr.Öğr.Üyesi
  • Başvuru Süresi: Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür.
İstanbul Ayvansaray Üniversitesi

✔ İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”  ve  “İstanbul  Ayvansaray  Üniversitesi  Akademik  Yükseltme  ve  Atama  Esasları”  uyarınca  aylık  ve  özlük  hakları  yönünden  4857  sayılı  İş Kanunu hükümlerine tabi tam zamanlı öğretim üyesi alınacaktır.

İlan  edilen  kadrolara  müracaat  edecek  adayların  657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanununun  48.maddesindeki  genel  şartları  ile  ilgili  Kanun  ve Yönetmelikte belirtilen koşulları sağlamış olmaları halinde adayların aşağıda belirtilen belgelerle birlikte başvurmaları gerekmektedir.


Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür.


PROFESÖR KADROSU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1- Başlıca Araştırma Eserinin adını da belirttikleri başvurdukları Anabilim Dalını belirten dilekçe,

2- YÖK Formatında Özgeçmiş. Ekinde yayın listesi.

3- Nüfus Cüzdanı / Kimlik Kartı fotokopisi

4- İki adet Biyometrik Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş olmalı)

5- Yerleşim Yeri ve Adres Belgesi (e-Devlet çıktısı) barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)

6- Onaylı Lisans, yüksek lisans ve uzmanlık/doktora mezuniyet ve doçentlik belgesi (Diplomanın aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti ya da e-Devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi e-Devlet çıktısının barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)

7- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge (Terhis, tecil, muaf)

8- Adli Sicil kaydı ve Adli Sicil Arşiv kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet çıktısı “Resmi Kuruma”hitaben alınan belge)

9- Lisans/Lisansüstü öğrenimlerini yurt dışında tamamlayan adaylar için, Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış denklik belgesinin aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti.

10- Herhangi bir kurumda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılanlar da) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesi.

11- Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet basılı dosya ve PDF formatında 6 adet USB flash bellek.

12- Üniversitemiz web sayfasında yer alan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Esasları uyarınca adayların bilimsel çalışmalarına ait puanlama tablosunu hazırlayarak, başvurularına eklemeleri gerekmektedir.


DOÇENT VE DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ KADROSU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1- Başvurdukları Anabilim Dalını belirten dilekçe.

2- YÖK Formatında Özgeçmiş . Ekinde yayın listesi.

3- Nüfus Cüzdanı / Kimlik Kartı Fotokopisi,

4- İki adet Biyometrik Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş olmalı)

5- Yerleşim Yeri ve Adres Belgesi (e-Devlet çıktısı) barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)

6- Onaylı Lisans, yüksek lisans ve uzmanlık/doktora ve doçentlik mezuniyet belgesi (Diplomanın aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti ya da e-Devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi e-Devlet çıktısının barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)

7- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge (Terhis, tecil, muaf)

8- Adli Sicil kaydı ve Adli Sicil Arşiv kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet çıktısı “Resmi Kuruma” hitaben alınan belge)

9- Lisans/Lisansüstü öğrenimlerini yurt dışında tamamlayan adaylar için, Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış denklik belgesinin aslı veya ıslak imzalı onaylı sureti.

10- Herhangi bir kurumda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılanlar da) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesi.

11- Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet basılı dosya ve PDF formatında 4 adet USB flash bellek.

12- Üniversitemiz web sayfasında yer alan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Esasları uyarınca adayların bilimsel çalışmalarına ait puanlama tablosunu hazırlayarak, başvurularına eklemeleri gerekmektedir.

13- YDS Belgesi veya Yükseköğretim Kurumunca eşdeğerliği kabul edilen bir Yabancı Dil Sınavından almış oldukları puanı (En az 80) belirten belge. (İngilizce bölümlere başvuracak olan Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadroları için geçerlidir.)

BirimiBölüm/Anabilim Dalı/ProgramUnvanıAdediÖzel Şartlar
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiPsikolojiProfesör1Psikoloji ve Sosyoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiPsikoloji (İngilizce)Doçent1Doçentliğini Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında almış olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiYönetim Bilişim SistemleriDoçent1Doçentliğini Yönetim Bilişim Sistemleri alanında almış olmak.
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık FakültesiDijital Oyun TasarımıDr.Öğr.Üyesi1Doktorasını/Sanatta Yeterliliğini Dijital Oyun Tasarım , Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Çizgi Film ve Animasyon, Görsel İletişim ve Grafik Tasarım alanında almış olmak.
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık FakültesiGastronomi ve Mutfak SanatlarıDr.Öğr.Üyesi3Beslenme, Gıda Mühendisliği, Gastronomi veya Turizm alanında doktora yapmış olmak ,
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık FakültesiGrafik TasarımDr.Öğr.Üyesi1Doktorasını Sanat ve Tasarım alanında almış olmak
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık FakültesiMimarlıkDr.Öğr.Üyesi1Doktorasını Mimarlık alanında almış olmak.
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesiİç Mimarlık ve Çevre TasarımıDr.Öğr.Üyesi2Doktorasını Mimarlık veya İç Mimarlık alanında almış olmak.
İktisadi,İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiPsikolojiDr.Öğr.Üyesi2Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanında doktorasını yapmış olmak.
İktisadi,İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiPsikoloji (İngilizce)Dr.Öğr.Üyesi1Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanında doktorasını yapmış olmak.
İktisadi,İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiYönetim Bilişim SistemleriDr.Öğr.Üyesi1Yönetim Bilişim Sistemleri , Bilgisayar bilimleri, alanlarında doktorasını yapmış olmak.
İktisadi,İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiHavacılık YönetimiDr.Öğr.Üyesi2Hava Trafik Kontrol, Havacılık Yönetimi, Uçak Mühendisliği ,Uçak Gövde Motor Bakım , Havacılık Elektroniği ve Pilotaj bölümlerin birinde
doktorasını yapmış olmak.
İktisadi,İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Uluslararası
İlişkiler (İngilizce)
Dr.Öğr.Üyesi1Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi alanlarının birisinde doktorasını yapmış olmak
İktisadi,İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiHalkla İlişkiler ve ReklamcılıkDr.Öğr.Üyesi1Doktora/Sanatta Yeterliliğini Sinema TV alanında yapmış olmak, İletişim
ve Sinema alanında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiBilgisayar MühendisliğiDr.Öğr.Üyesi5Bilgisayar veya Yazılım Mühendisliği , Bilişim veya Bilgisayar Öğretim
Teknolojileri, Bilgisayar Bilimleri ve Yapay Zeka alanlarının birinde çalışmalar yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler YüksekokuluSpor YöneticiliğiDr.Öğr.Üyesi1Beden Eğitimi ve Spor bölümlerinin birinde doktorasını yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler YüksekokuluRekreasyonDr.Öğr.Üyesi1Beden Eğitimi ve Spor , Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerinin
birinde doktorasını yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler YüksekokuluAntrenörlük EğitimiDr.Öğr.Üyesi1Beden Eğitimi ve Spor , Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerinin
birinde doktorasını yapmış olmak.
Plato Meslek YüksekokuluTurist RehberliğiDr.Öğr.Üyesi1Doktorasını Turizm İşletmeciliği alanında yapmış olmak ve Yükseköğretim Kurumlarında en az beş yıl ders vermiş olmak.

BAŞVURU ADRESİ :

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 10 Kazlıçeşme-Zeytinburnu/İSTANBUL

BAŞVURU BAŞLAMA TARİHİ : 12.04.2021
SON BAŞVURU TARİHİ : 26.04.2021
İLANIN YAYINLANACAĞI WEB ADRESİ : www.ayvansaray.edu.tr

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok