Reklam Alanı
Reklam Alanı
Kamu Personel Alımları 282 0

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Akademisyen Alacak

Paylaş:

✔ İstanbul Medeniyet Üniversitesi Akademisyen Alacak

İlan Bilgileri

  • İlan No: YOK842116
  • Şehir: İSTANBUL
  • İlan Türü: PERSONEL ALIMI
  • Resmi Gazete Yayım Tarihi: 28.02.2021
  • Eleman Sayısı: 1 kişi,
  • Aranılan Nitelik ve Unvan: Profesör
  • Başvuru Süresi: Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür
İstanbul Medeniyet Üniversitesi

✔ İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize  2547  sayılı  Yükseköğretim  Kanunu  ve  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma  Yönetmeliğinin  ilgili  hükümleri  ile  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.

BAŞVURUDA ARANACAK ŞARTLAR

Profesör kadrosu için

 Profesör kadroları daimi statüdür.
 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 26’ncı maddesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartlar ile Öğretim Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma  Yönetmeliği  ve  Üniversitemiz  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma  Yönergesinde  aranan  asgari  koşullara  haiz olmak.
 https://personel.medeniyet.edu.tr/tr/akademik-ilanlar  adresinden  ulaşılabilecek  olan  başvuracakları  bölüm  ve  anabilim  dalı  ile  başlıca  araştırma eserini belirttikleri başvuru dilekçesi ile özgeçmiş; üç adet vesikalık fotoğraf; nüfus cüzdan sureti, erkek adaylar için askerlik durumlarını gösteren belge; resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik ve diğer eğitim belgeleri; bilimsel yayınları; kongre konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve faaliyetlerini kapsayan altı (6) adet dosya ile tüm bu bilgileri içeren altı (6) adet CD ve birer adet yüksek lisans tezi ile doktora tezinin CD’lerini teslim etmeleri gerekmektedir.


 Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu/Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış olması şarttır.
 Başvurunun  kabul  edilebilmesi  için  01.01.2021  tarihinden  itibaren  yürürlüğe  giren  Üniversitemiz  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma Yönergesi’nin  24  üncü  maddesinde  istenen  şartların  yerine  getirilmesi  gerekmektedir.  Adayların,  anılan  yönerge  5  inci  maddesi  kapsamında  başvuru sırasında  “Öğretim  Üyesi  Kadrolarına  Atamalarda  ve  Akademik  Yükseltmelerde  Aranan  Koşulların  Sağlandığına  İlişkin  Bildirim  ve  Değerlendirme Formu”nu da doldurarak başvuru yapmaları gerekmektedir.
 Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür.
 Başvurular Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

SIRAFAKÜLTEBÖLÜMANABİLİM DALIUNVANKAD. DER.ADETİHTİYAÇ VE HİZMET GEREKLERİ DOĞRULTUSUNDA ARANAN NİTELİKLER
1Siyasal BilgilerİşletmeYönetim ve OrganizasyonProfesör11Yönetim ve Organizasyon alanında doçent olup, inovasyon ve rekabet alanında bilimsel çalışmaları olmak. Yükseköğretim Kurumunda Stratejik Yönetim ve Oyun Teorisi derslerini
vermiş olmak.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir