Yıldız Teknik Üniversitesi 32 Öğretim Üyesi Alıyor

✔ Yıldız Teknik Üniversitesi 32 Öğretim Üyesi Alıyor

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin ilanda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği” nin ilgili hükümleri uyarınca daimi statüde Öğretim Üyesi alınacaktır.

Öğretim üyesi alımlarından aranan özel/genel şartlar, başvuru tarihi, yeri, şekli ve diğer ayrıntılar;

İlan Bilgileri

  • İlan Sahibi: YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 
  • İlan Numarası: YOK842398
  • Şehir: İSTANBUL
  • İlan Türü: PERSONEL ALIMI
  • Resmi Gazete Yayım Tarihi: 16.04.2021
  • Başvuru Süresi: İlanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.
Yıldız Teknik Üniversitesi

✔ Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili hükümleri uyarınca daimi statüde Öğretim Üyesi alınacaktır.

Adayların, ilgili Kanunda belirtilen şartları ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri”ni sağlıyor olması gerekmektedir. AYDEK ölçütlerinin son haline https://aydek.yildiz.edu.tr/ContentFiles/AYDEK_YONERGE_2021.pdf linkinden ulaşılabilmektedir.

İlgili kadro başvuru süreçleri https://aydek.yildiz.edu.tr/ web sitesi üzerinden yürütülecektir. Yıldız Teknik Üniversitesi personeli olan başvuru sahipleri belirtilen web sitesine giriş için mevcut (USIS/EBYS) kullanıcı adı ve şifrelerini kullanabileceklerdir.

Yıldız Teknik Üniversitesi personeli olmayan ve ilan edilen ilgili kadrolara başvurmak isteyenler https://aydek.yildiz.edu.tr/Home/OnBasvuru adresinden şifre talep formu ile TC kimlik numarası, ad ve soyadı bilgilerini belirterek geçici kullanıcı adı ve şifre edinme başvurusunu çevrimiçi olarak gerçekleştirebileceklerdir.


Başvurunun komisyon ve jüri değerlendirme aşamaları tamamlandıktan sonra AYDEK şartlarının sağlandığını/sağlamadığını gösteren AYDEK Sonuç Belgesi ilgili Fakülte Sekreterliğinden alınabilir.

Kadro Başvuru Süresi, Yeri ve Şekli:

Başvuru süresi, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.
Adaylar başvurularını; Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosu için; “YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ AYDEK VE KADRO DEĞERLENDİRME BAŞVURU FORMU VE HAK SAHİPLİĞİ BEYANI” belgesinin imzalanmış ve paraflanmış bir nüshası ile ilgili Fakülte Sekreterliğine, başvuru süresi içinde şahsen/posta yoluyla iletmelidir.

Belirtilen sistem üzerinden tamamlanmayan ve ilgili formu teslim edilmemiş olan başvurular değerlendirmeye alınmayacak, posta ile yapılacak başvurularda, postadaki gecikmeler nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Kurumumuza ulaşan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylar, ilan edilen kadrolardan yalnızca birine başvuru yapılabilecektir.

NOT 1: Yabancı ülkelerden alınan diploma/unvanların Yükseköğretim Kurulu veya Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

NOT 2: İlgili Kanun ve Yönetmeliklerin son haline www.mevzuat.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir. Süreçle ilgili yardım ve destek için: [email protected]

FAKÜLTEBÖLÜMANABİLİM / ANASANAT DALIPROFESÖRDOÇENTDR. ÖĞR. ÜYESİAÇIKLAMA
EĞİTİM FAKÜLTESİBİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM
TEKNOLOJİLERİ EĞT.
BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİ1Doçentliğini Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanından almış olmak. Bilişim Teknolojileri Eğitimi konusunda
çalışmaları bulunmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİEĞİTİM BİLİMLERİREHBERLİK VE PSİKOLOJİK
DANIŞMANLIK
1(*)PDR veya Psikoloji alanında doktora yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİMATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ EĞİTİMİFEN BİLGİSİ EĞİTİMİ1(*)Doçentliğini Fen Bilgisi Eğitimi alanında almış olmak. Fen Bilgisi Eğitimi konularında çalışmaları bulunmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİMATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ EĞİTİMİFEN BİLGİSİ EĞİTİMİ1Biyoloji Eğitimi konularında çalışmaları bulunmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİTÜRKÇE VE SOSYAL BİLİMLER EĞİTİMİSOSYAL BİLGİLER EĞİTİMİ1Sosyal Bilgiler Eğitimi ve Kentsel Coğrafya konularında çalışmaları bulunmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİTÜRKÇE VE SOSYAL BİLİMLER EĞİTİMİTÜRKÇE EĞİTİMİ1Doçentliğini Türkçe Eğitimi alanında almış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİİSTATİSTİKİSTATİSTİK TEORİSİ1(*)İstatistik alanında Veri Madenciliği konusunda çalışmaları olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİKİMYAANORGANİK KİMYA1Doçentliğini Kimya bilim alanından almış olmak ve Anorganik Kimya alanında çalışmaları olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİMOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİKMOLEKÜLLER BİYOLOJİ1Genetik ve Biyoteknoloji alanında çalışmaları olmak.
GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİGEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNELERİ MÜHENDİSLİĞİGEMİ İNŞAATI1Doçentliğini Deniz ve Gemi Mühendisliği bilim alanında almış olmak, Gemi ve Yat Tasarımı alanında çalışmaları olmak.
GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK
FAKÜLTESİ
GEMİ MAKİNELERİ İŞLETME
MÜHENDİSLİĞİ
GEMİ MAKİNELERİ İŞLETME1Doçentliğini Deniz ve Gemi Mühendisliği bilim alanında almış olmak ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği alanında
çalışmaları olmak.
İKTİSADİ VE
İDARİ
BİLİMLER FAK.
İKTİSATİKTİSAT TEORİSİ1(*)Doçentliğini Makro İktisat alanında almış olmak. Ekonomik Büyüme üzerine çalışmaları bulunmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAK.İŞLETMEMUHASEBE VE FİNANSMAN1(*)Doçentliğini Muhasebe alanında almış olmak. Finansal Muhasebe konusunda çalışmaları olmak.
İKTİSADİ VE
İDARİ
BİLİMLER FAK.
İŞLETMEÖRGÜTSEL DAVRANIŞ1(*)Doçentliğini Yönetim ve Strateji alanında almış olmak. Örgütsel Davranış alanında çalışmaları olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAK.SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLERULUSLARARASI İLİŞKİLER1(*)Doçentliğini Uluslararası İlişkiler alanında almış olmak. Ortadoğu Çalışmaları konusunda çalışmaları olmak.
İNŞAAT FAKÜLTESİÇEVRE MÜHENDİSLİĞİÇEVRE BİLİMLERİ1Su ve Atıksu Arıtımı konularında çalışmaları olmak.
İNŞAAT FAKÜLTESİHARİTA MÜHENDİSLİĞİJEODEZİ1
İNŞAAT FAKÜLTESİHARİTA MÜHENDİSLİĞİKARTOGRAFYA1
İNŞAAT FAKÜLTESİİNŞAAT MÜHENDİSLİĞİYAPI MALZEMESİ1Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İnşaat Mühendisliği alanında yapmış olmak. Yapı Malzemeleri alanında çalışmaları
olmak.
KİMYA-
METALURJİ FAKÜLTESİ
BİYOMÜHENDİSLİKBİYOMÜHENDİSLİK1Ağırlıklı olarak Biyomühendislik alanında çalışmaları olmak.
KİMYA- METALURJİ FAKÜLTESİGIDA MÜHENDİSLİĞİGIDA TEKNOLOJİSİ1(*)Doçentliğini Gıda Bilimleri ve Mühendisliği bilim alanında almış olmak. Ağırlıklı olarak Gıda Teknolojisi alanında çalışmaları olmak.
KİMYA- METALURJİ
FAKÜLTESİ
GIDA MÜHENDİSLİĞİGIDA TEKNOLOJİSİ1(*)Doçentliğini Gıda Mühendisliği alanında almış olmak. Ağırlıklı olarak Temel İşlemler ve Nanoteknoloji alanında çalışmaları
olmak.
KİMYA-
METALURJİ FAKÜLTESİ
KİMYA MÜHENDİSLİĞİKİMYASAL TEKNOLOJİLER1Doçentliğini Kimya Mühendisliği alanında almış olmak. Ağırlıklı
olarak Kütle Transferi ile Polimer Bilimi ve Teknolojileri alanında çalışmaları olmak.
KİMYA- METALURJİ FAKÜLTESİMATEMATİK MÜHENDİSLİĞİSİSTEM ANALİZİ1(*)Doktorasını Matematik Mühendisliği alanında yapmış olmak.
KİMYA- METALURJİ
FAKÜLTESİ
MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİUYGULAMALI MEKANİK1Doktorasını Matematik Mühendisliği alanında yapmış olmak. Bilimsel çalışmaları ağırlıklı olarak Uygulamalı Mekanik
alanında olmak.
KİMYA-
METALURJİ FAKÜLTESİ
MET.VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİMALZEME MÜH.VE BİLİMİ1Doçentliğini Metalurji ve Malzeme Mühendisliği alanında almış
olmak. Ağırlıklı olarak Kompozit Malzemeler ve Triboloji alanında çalışmaları olmak.
MAKİNE FAKÜLTESİENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİYÖNEYLEM ARAŞTIRMASI1(*)Doçentliğini Endüstri Mühendisliği bilim alanından almış olmak. Karar Verme ve Risk Yönetimi konularında çalışmaları olmak.
MAKİNE FAKÜLTESİMAKİNE MÜHENDİSLİĞİHİDROMEK. VE HİDROLİK MAK.1(*)Doçentliğini Makine Mühendisliği bilim alanından almış olmak. Ağırlıklı olarak Enerji konusunda çalışmaları olmak.
MAKİNE FAKÜLTESİMAKİNE MÜHENDİSLİĞİMAK. TEO. SİS. DİNA. VE KONT.1Doçentliğini Makine Mühendisliği bilim alanından almış olmak. Ağırlıklı olarak Makine Teorisi Sistem Dinamiği ve Kontrol
konusunda çalışmaları olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİMİMARLIKYAPI BİLGİSİ1(*)Doçentlik unvanını Mimarlık Bilim alanından almış olmak. Proje
ve Yapım Yönetimi ve Mimari Tasarım alanında çalışmalar yapmak.
SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİMÜZİK VE SAHNE SANATLARIMÜZİK TOPLULUKLARI1Doçentliğini Yorumculuk Piyano alanından almış olmak.
SANAT VE TASARIM
FAKÜLTESİ
SANATFOTOĞRAF VE VİDEO1Fotoğraf ve Video alanında çalışmaları olmak.

(*): 23.03.2016 tarih ve 29662 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yüksek Öğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” uyarınca İngilizce ders verebiliyor olmak. İlgili yönetmeliğin son haline www.mevzuat.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok