Reklam Alanı
Reklam Alanı
Eğitim 168 0

Anadolu Üniversitesi Kendi Kendine Yardım Platformu Açtı

Paylaş:

✔ Anadolu Üniversitesi Kendi Kendine Yardım Platformu Açtı

Pandemi sürecinde karşılaşılabilecek psikolojik destek ihtiyacına cevap vermek için kullanıma sunulan platforma http://kendikendineyardim.anadolu.edu.tr adresinden erişebilirsiniz.

Kendi Kendine Yardım Platformu Nedir?

Bilişsel davranışçı terapi yaklaşımı temelli depresif duygudurumla başa çıkma, kaygı ile başa çıkma ve stres ile başa çıkma programlarını içeriyor. Kendi kendine yardım.org “pandemi süreci ve sonrasında” artış göstermesi muhtemel olan yaygın psikolojik problemlerle başa çıkmanıza yardımcı olacak etkileşimli bir kendi kendine yardım sistemidir.

Depresif Duygudurum

Depresif duygudurum tüm dünyada en yaygın ruh sağlığı problemidir. Bu modülde depresif duygudurum hakkında genel bilgiler, depresif duygudurumla başa çıkmanıza yardımcı olabilecek etkinlikler bulacaksınız. Beş oturumdan oluşan bu modülde sizin için hazırlanmış kendi kendine yardım etkinliklerini bulacaksınız.

Kaygı

Kaygı problemleri ile başa çıkma modülü tüm insanlar için doğal bir duygu olan kaygının hayatınızı engelleyici bir durum haline geldiğinde kullanabileceğiniz kendi kendine yardım etkinliklerini içeriyor. Kaygı ile ilgili bilgilendirici metinler, kendi kendinize uygulayabileceğiniz formlar, animasyonları bulacaksınız.

Stres

Günlük yaşamın bir parçası olan stres sizi zorlayıcı boyutlara ulaşmış olabilir. Salgın dönemimin getirdiği yeni yaşantılar, iş ve ilişkiler ile ilgili stres kaynakları ile başa çıkmada kullanabileceğiniz pratik bilgileri bu modülde bulabilirsiniz.

Gevşeme Egzersizleri

Gevşeme egzersizleri modülü herhangi bir yerde kullanabileceğiniz gevşeme ve farkındalık egzersizlerini içerir. Zihniniz ve bedeninizi rahatlatmak için kullanabileceğiniz ses kayıtlarını bu modül içerisinde bulabilirsiniz.


Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir