Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 195 0

Türksat 4A’ya Kanal Geçişleri Tamamlandı

Paylaş:

✔ Türksat 4A’ya Kanal Geçişleri Tamamlandı

Türksat’dan yapılan açıklamaya göre, Türksat 4A’ya kanal geçişleri tamamlandı. Yapılan açıklamada “Türksat  4A’ya geçiş yapacak olan televizyon ve radyo yayınlarının frekans değişiklikleri , 17 Eylül 2014 tarihini 18 Eylül 2014 tarihine bağlayan gece yarısı itibarı ile tamamlanmıştır.

Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılmıştır. Yeni TV kanallarıyla birlikte Türksat uyduları üzerindeki TV kanal sayısı 500’ün üzerine çıkacaktır.” denildi.

✔ Uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecektir

Açıklamanın devamında “Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-1135.png

Diğer uydu alıcıları içinse, 12380 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılmalıdır.
Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır. 

Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° yörüngesinde kullanıcılara daha fazla TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır.” ifadesi yer aldı.

Türksat 4A Teknik özellikleri

Uydu İsmi: Türksat 4A

Üretici: Mitsubishi Electric Corporation (MELCO)

Platform: DS2000

Fırlatma Tarihi: 14.02.2014

Yörünge: 42° Doğu

Manevra Ömrü: 30 yıl

Uplink Bant: Ku Bant, Ku-BSS Bant, Ka-Bant

Downlink Bant: Ku Bant, Ku-BSS Bant, Ka-Bant

Transponderlar: 27 & 33 & 54 & 72 MHz

Kapsamalar: Türkiye, Doğu, Batı, Afrika


Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir