10 Milyon Metrekare Hazine Taşınmazı Kiralanacak

✔ 10 Milyon Metrekare Hazine Taşınmazı Kiralanacak

Güncel : 11.12.2019

2019 Aralık ayının sonuna kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 18 ilde 10 milyon 796 bin metrekare yüzölçümlü Hazine taşınmazı 49 yıllığına kiralanmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ilana çıkarılacak.

Bakanlıkça bugüne kadar 64,7 milyon metrekare taşınmazı yatırımcılara tahsis edildi. Bakanlığın bu uygulamasıyla ekonomik değeri 3 milyar 226 milyon lira olan yatırım gerçekleşti ve 5 bin kişiden fazla kişiye istihdam sağlandı.

Bu yıl içinde 19,8 milyon metrekare yüzölçümlü 153 Hazine taşınmazını yatırımcılara tahsis edilmek üzere ilana çıkıldı.

Bakanlık Aralık ayı sonuna kadar; Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Iğdır, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van’da toplam 10 milyon 796 bin metrekare Hazine taşınmazını da 49 yıllığına kiralamak için ilana çıkacak.

500 bin metrekarenin üzerinde en çok Hazine arazisinin ilana çıkarılacağı iller ise; Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Siirt, Iğdır, Elazığ ve Malatya olarak belirlendi.

Bakanlık gelecek 5 yıl içinde; her yıl için 20 milyon metrekare olmak üzere Hazine taşınmazını yatırım teşvik kapsamında vatandaşlara tahsis etmek üzere ilana çıkarmayı planlıyor.

İlanlara, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden ve www.milliemlak.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı test-yemek-aof-aof-3-1.png

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok