Reklam Alanı
Reklam Alanı
Ekonomi 198 0

Başkent Ankara’da Kura Sevinci Yaşandı….

Paylaş:

Güncel: 06.03.2020

Başkent Ankara’da Kura Sevinci Yaşandı….

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) dar gelirli vatandaşlara yönelik projesi kapsamında, Ankara’da inşa edilecek 2 bin 300 konutun hak sahipleri bugün çekilen kura ile belirlendi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonu ve Hazine ve Maliye Bakanlığının desteğiyle gerçekleştirilen “100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” kapsamında, Sincan Kapalı Spor Salonu’nda kura töreni düzenlendi.

Noter huzurundaki kura çekimine katılan aileler heyecan yaşarken, kurada ismi çıkanlar, mutluluklarını sevdikleriyle paylaştı.

Aralarında şehit aileleri ve engelli vatandaşların da olduğu 4 bin 529 başvurunun yapıldığı 2+1 konutlar için 1610 vatandaş, 9 bin 250 kişinin başvuruda bulunduğu 3+1 konutları için 690 vatandaş hak sahibi oldular.

Kurada ev sahibi olanlar, çok mutlu olduklarını ifade ederek TOKİ yönetimine teşekkür etti.

İlk kez ev sahibi olacağını söyleyen emekli engelli bir vatandaş ise , “Engelliyim. Ev çıktığı için çok mutluyum. Allah herkese nasip etsin.” diye konuştu.

Projenin dar gelirli vatandaşlara ev sahibi yapma imkanı sağladığını ve engelli çocukları olanlar “Evim asansörlü olsun, çocuğu indirip çıkarmak kolay olsun istedim. Üç çocuğum var, kirada kalamıyorum. Aldığım para yetmiyordu.” dedi.

Sosyal konut kapsamında 09.03.2020 günü Bursa’da toplam 400 konut için kura çekilişlerine devam edilecek. Kura çekilişleri Haziran ayı sonuna kadar devam edecek.


Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir