Reklam Alanı
Reklam Alanı
Diğer Faydalı Bilgiler 796 0

Üzerinde İpotek Bulunan Bir Konutun Satışı Mümkün mü?

Paylaş:

Güncel: 02.01.2020

İpotekli bir taşınmazın, bir başkasına ipotek borcu ile birlikte satışına engel bir hal yoktur. Bunun için ipotek alacaklısının izni de gerekmez.

Satışı takiben, Tapu Müdürü TMK’nın 1019. maddesi hükmü uyarınca alacaklıya durumu bildirecek, alacaklı bir yıl içinde eski borçludan yeni bir teminat talep etmez ise, borçlu yeni maliki kabul etmiş olacaktır.


Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir