Şırnak Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı

✔ Şırnak Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı

İlan Bilgileri

  • İlan No: YOK841863
  • Şehir: ŞIRNAK
  • İlan Türü: PERSONEL ALIMI
  • Resmî Gazete Yayım Tarihi: 30.12.2020
  • Eleman Sayısı: 17
Şırnak Üniversitesi

✔ Şırnak Üniversitesi Rektörlüğünden

 
ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI
  

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 10.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Araştırma Görevlisi alınacaktır.

Şırnak Üniversitesi
  • Duyuru Başlama Tarihi: 30.12.2020
  • Son Başvuru Tarihi: 29.01.2021
  • Ön Değerlendirme Açıklama Tarihi : 10.02.2021
  • Yazılı Sınav Tarihi-Saati         : 18.02.2021
  • Sonuç Açıklama Tarihi           : 24.02.2021

Sonuçların ilan Edileceği İnternet Adresi      : www.sirnak.edu.tr

✔ Öğretim Görevlisi Kadroları için İstenen Belgeler

1- Başvuru dilekçesi,

2- Özgeçmiş,

3- Nüfus cüzdan fotokopisi,

4- Erkek adaylar için askerlik durumlarını gösteren belge,

5- Lisans ve Yüksek Lisans Mezuniyet belgelerinin Aslı veya Fotokopileri veya e-Devletten alınan karekodlu belgeleri (Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.),

6- Lisans ve Yüksek Lisans Transkripti belgesinin Aslı veya Fotokopisi veya e-Devletten alınan karekodlu belgesi,

7- 2 Adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı),

8- ALES sonuç belgesi (Sonuçların açıklanma tarihinden itibaren 5 yıl geçerlidir.),

9- Yabancı Dil İstenilen kadrolar için Yabancı Dil Belgesi (YDS veya eşdeğerliliği YÖK tarafından kabul edilen dil belgesi),

10- Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (e-Devletten alınan karekodlu belgesi),

11- Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)

Şırnak Üniversitesi
✔ ÖĞRETİM ELEMANI ALIMI İLE İLGİLİ GENEL ŞARTLAR

–  Müracaat edecek adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir.
Öğretim Görevlileri Başvuruları ilan edilen kadro birimine şahsen veya posta ile yapılacaktır. Postadan kaynaklanan gecikmeler, posta yoluyla eksik veya onaysız iletilen belgeler ile başvuru süresi içinde yapılmayan başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

– Başvuruda bulanacak adayların ilan edilen tek bir kadro ilanına başvurmaları gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuru yapan adayların her iki başvurusu da değerlendirmeye alınmayacaktır.

– İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayın/adayların Atamaları yapılmayacaktır. Başvuran adayın/adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması durumunda atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.

– Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

– Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

– Üniversite uygun gördüğü takdirde İlanın her aşaması iptal edilebilir. Üniversite sınav takviminde mecburi hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversitemiz internet sayfasından (www.sirnak.edu.tr) yapılan bütün duyurular tebligat mahiyetindedir. Şahıslara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

İLANEN DUYURULUR

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok